Glastech Endüstriyel Dağcılık Dış cephe led aydınlatmasında kullanılan son teknoloji led cephe aydınlatmalar ile binalar daha gösterişli ve daha görünür hale geliyor.

Gökdelenler, tarihi yapılar, konut projeleri… Etrafımızı kaplayan modern heykellerin tamamlayıcıları haline gelen aydınlatmalar, gelişen teknoloji imkanları sayesinde şehrin gecesine ışıl ışıl bir sergi sunuyorlar.

Dış Cephe Led aydınlatma kullanımının en verimli sonucu verdiği büyük çaplı binalarda, sürekli açık kalacak olan dış cephe aydınlatmaları öncelikli olan enerji verimliliği şartını fazlasıyla sağlarken; görsel açıdan da binaya birden çok kimlik yaratıyor.

Dış cephe aydınlatması, şirketlerin sektörel duruşlarının somut dünyadaki temsilcileri olan binaların görünürlüğünü artırdığı gibi teknolojiyi ne kadar yakından takip ettiklerini ve güncelliklerini koruduğunun da göstergesidir.

Işığın davetkar gücünü kullanmak reklam dünyasının en büyük buluşlarından biridir. Karanlıkda kalmış bir mimari yapının aksine aydınlığıyla dikkat çeken ve estetik bir zarafeti olan yapılar insanların dikkatini daha çok çekmektedir. Dikkat çeken yapı akılda kalmakta; akılda kalan mimari yapı temsil ettiği markanın prestijini artırmaktadır.

Tüm bu etkileşimden cıkarılabilecek en büyük sonuç bina dış cephe aydınlatmasının reklam dünyasındaki vazgeçilmezliğidir.

Pek çok farklı uygulamanın mümkün olduğu dış cephe bina aydınlatmalarında cam binalara uygulanan özel teknikler binaları devasa birer ekrana dönüştürürken; kimi zaman LED’in mavi, kırmızı ve yeşil ana renklerinden yarattığı geniş renk yelpazesi sayesinde kocaman bir gökkuşağı oluşuverir. 21. Yüzyılın kesin hatlara sahip ve boğucu tekdüze mimarisi bu canlı ve dinamik aydınlatmalarla yeniden şekilleniyor. Günümüz yapılarında eskinin şatafatlı mimarisini bulamayabilirz belki; ama ışığın girebildiği farklı formlardan ve sınırsız uygulama imkanlarından yararlanabilirz. Dış cephe LED aydınlatmasının yarattığı görsel mucize sadece 21.Yüzyılın karakteristik yapıları olan cam binalarda kendini göstermiyor.

İncelikle işlenmiş ayrıntılarıyla görenlerin kendilerini bakmaktan alamadığı tarihi yapılarda da son derece çarpıcı sonuçlar veren dış cephe LED aydınlatması, geçmişten bugüne uzanan mimari serüvenin yapıtaşlarına yepyeni bir boyut katıyor. Örneklerini hemen her yerde görebileceğiniz bu uygulama büyük iş merkezlerine, konutlara, villalara, devlet binalarına ve park, bahçe gibi açık alanlarda da uygulanmaktadır. Hem işlevsel hem de estetik bir görünüme sahip dış cephe LED aydınlatma uygulamaları, aynı zamanda, LED’in mucizesi sayesinde, son derece ekonomik çözümler sunmaktadır, LED aydınlatmaların diğer aydınlatma kaynaklarına göre ortalama % 50 enerji tasarrufu sağlaması kullanımının da kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.